Kodėl vadovui verta turėti asmeninį koučerį?

Man nuoširdžiai džiugu, kad vis daugiau žmonių atranda koučingą ir mato šioje sąmoningumo partnerystėje prasmę. Kartu vis dar tenka girdėti tam tikras abejones. Tad šiandien įvardinsiu 5 populiariausias priežastis, KODĖL vadovai ir verslininkai vis dažniau kreipiasi į koučingo specialistus.

Koučingas tam vis populiaresnis ne tik kaip vadovavimo, tačiau ir kaip saviugdos įrankis. Koučingo sesijos, kaip aš dažnai mėgstu sakyti, yra tam tikra "CEO valandos" atmaina. Tikiu, kad esate girdėję patarimą, kad kiekvienas įmonės vadovas bent kartą į savaitę turėtų skirti valandą apžvalgai ir refleksijomis. Tačiau ne visiems yra lena tą valandą atrasti, o atradus pasidaro sunku būti savikritiškiems ir objektyviems savo veiksmų atžvilgiu. Tad koučingo sesija gali būti ta CEO valanda, o koučingo specialistas gali būti tas žmogus, kuris padės jums įveikti darbinius iššūkius bei atrasti naujus sprendimus.

Žemiau pateikiu 5 populiariausias priežastis, dėl kurių pati gaunu užklausas ugdomojo konsultavimo arba kitaip, koučingo, sesijoms.

1. Tikslų nustatymas ir tikslingas ėjimas tikslo link

Šią priežastį galėčiau suskaidyti į dvi dalis.

Pirma, atrodytų, kad tikslus moka nusistatyti visi.

Tačiau pasirodo labai dažnai jie nebūna SMART (smart yra viena iš tikslų nustatymo metodikų).

Iš kitos pusės, tikslas būna aiškus, tačiau nukreiptas į vieną pusę, o mano klientų elgesys - į kitą.

Tad koučingas yra būtent tas procesas, kuris padeda vadovams išsigryninti tikruosius tikslus bei laikytis nusistatytos krypties.

2. Pasitikėjimo savimi trūkumas

Nežiūrint žinių, patirties ar užimamų pareigų, dažnai verslo savininkai ir vadovai kenčia nuo apsimetėlio sindromo..

Žinoma, tai labiau aktualu "naujai iškeptam" vadovui ar verslininkui, tačiau tokioje būsenoje žmonės pradeda abejoti savo gebėjimais ir net priimtais sprendimais, o tai neigiamai įtakoja tiek komandą, tiek paties verslo rezultatus.

Koučingo sesijos metu kartu įveikiam visus ribojančius įsitikinimus ir didinam vadovo pasitikėjimą savimi, kad jis galėtų būti tinkamas pavyzdys savo komandai.

3. Darbo ir asmeninio gyvenimo balanso sukūrimas

Darbas ir asmeninis gyvenimas yra tarsi dvi skirtingos ir kartu tos pačios monetos pusės.

Pati esu patyrusi perdegimą darbe, todėl puikiai žinau, kokia slidi riba yra tarp noro viską padaryti gerai ir laiku bei rūpinimosi savimi ar laiko skyrimo poilsiui.

4. Darbų delegavimas ir kontrolės mažinimas

Ši tema yra viena populiariausių tarp mano koučingo klientų, nors ir retai įvardinama kaip pagrindinis susitikimų tikslas.

Tokių susitikimų metu analizuojame ir kartu ieškome kiekvieno kliento individualaus kodėl ir kaip bei ką galima būtų deleguoti.

Įdomiausia, kad įveikus "delegavimo baimę", ją tikrai galima taip vadinti, išsprendžiamas ir worklifebalance klausimas bei atsiranda laiko strateginiams klausimams. O juk to norėtų visi vadovai, ar ne?

5. Efektyvus bendravimas su komanda

Solo verslo savininkams ši tema nėra aktuali, tačiau vadovams arba verslininkams, turintiems bent vieną komandos narį labai svarbu, kad jų kolegos ne tik juos girdėtų ir išgristų, tačiau ir imtųsi tam tikros iniciatyvos.

Tad šioje vietoje smalsaujama ir ieškoma naujo požiūrio. Nes labai yra lengva pakliūti į spąstus galvojant, kad tu, kaip vadovas, žinai geriausiai, kad tavo komanda turėtų daryti būtent tai, kaip tu manai.

Norite apie straipsnius sužinoti pirmieji? Užsisakykite naujienlaiškių prenumeratą.

O jeigu norite efektyvesnio bendravimo su komanda ar reikia pagalbos ir palaikymo, įveikiant kitus darbinius iššūkius, kviečiu registruotis pažintiniam skambučiui