Kodėl vadovui verta turėti asmeninį koučerį?

Man nuoširdžiai džiugu, kad vis daugiau žmonių atranda koučingą ir mato šioje sąmoningumo partnerystėje prasmę. Kartu vis dar tenka girdėti tam tikras abejones. Tad šiandien įvardinsiu 5 populiariausias priežastis, KODĖL vadovai ir verslininkai vis dažniau kreipiasi į koučingo specialistus.

Darija Tonkich

7/1/2022 1 min read

Taigi žemiau pateikiu 5 populiariausias priežastis, dėl kurių pati gaunu užklausas ugdomojo konsultavimo sesijoms.

1. Tikslų nustatymas ir tikslingas ėjimas tikslo lin.

Šią priežastį galėčiau suskaidyti į dvi dalis.

Pirma, atrodytų, kad tikslus moka nusistatyti visi.

Tačiau pasirodo labai dažnai jie nebūna #SMART (smart yra viena iš tikslų nustatymo metodikų).

Iš kitos pusės, tikslas būna aiškus, tačiau nukreiptas į vieną pusę, o mano klientų elgesys - į kitą.

Tad koučingas yra būtent tas procesas, kuris padeda laikytis nusistatytos krypties.

2. Pasitikėjimo savimi trūkumas

Nežiūrint žinių, patirties ar užimamų pareigų, dažnai verslo savininkai ir vadovai kenčia nuo apsimetėlio sindromo, šią temą plačiau paliesiu artimiausiu metu.

Žinoma, tai labiau aktualu "naujai iškeptam" vadovui ar verslininkui, tačiau tokioje būsenoje žmonės pradeda abejoti savo gebėjimas ir net priimtais sprendimai, o tai neigiamai įtakoja tiek komandą, tiek paties verslo rezultatus.

3. Darbo ir asmeninio gyvenimo balanso sukūrimas

Darbas ir asmeninis gyveimas yra tarsi dvi skirtingos, bet tos pačios monetos pusės.

Pati esu patyrusi perdegimą darbe, todėl puikiai žinau, kokia slidi riba yra tarp noro viską padaryti gerai ir laiku bei rūpinimosi savimi ir laiko skyrimo poilsiui.

4. Darbų delegavimas ir kontrolės mažinimas

Ši tema yra viena populiariausių tarp mano koučingo klientų, nors retai įvardinama kaip susitikimų tikslas.

Tad susitikimų metu analizuojame ir ieškome kartu, kiekvieno kliento individualaus kodėl ir kaip bei ką galima būtų deleguoti.

Įdomiausia, kad įveikus "delegavimo baimę", ją tikrai galima taip vadinti, išsprendžiamas #worklifebalance klausimas bei atsiranda laiko strateginiams klausimams.

5. Efektyvus bendravimas su komanda

Solo verslo savininkams ši tema nėra aktuali, tačiau vadovams arba verslininkams, turintiems bent vieną komandos narį labai svarbu, kad jų kolegos ne tik juos girdėtų ir išgristų, tačiau ir imtųsi tam tikros iniciatyvos.

Tad šioje vietoje smalsaujama ir ieškoma naujo požiūrio, nes labai yra lengva pakliūti į spąstus galvojant, kad tu, kaip vadovas, žinai geriausiai, kad tavo komanda urėtų daryti būtent tai, kaip tu manai.